Nazywam się Patrycja Wąsik i Trzymam Ster swojego życia.

Wierzę w to, że każdy z nas potrzebuje zmian w swoim życiu, samodoskonalenia i działania po to, aby żyć lepiej, pełniej i cieszyć się każdą chwilą w życiu.

Jeszcze niedawno byłam naprawdę zabieganą osobą – pracowałam w korporacji(w swoim życiu kilka ich było), przechodziłam szereg szkoleń, warsztatów rozwojowych po to by być lepszym, wydajniejszym, efektywniejszym pracownikiem. Wszędzie ze mną była praca: w weekendy, w wakacje, w domu i w święta.

Granica między moją prywatnością a pracą zawodową niemalże nie istniała. Świat poza pracą, strefa która powinna być moim azylem, przestawała istnieć. Korporacja wymagała ode mnie coraz więcej i więcej a sił i motywacji miałam coraz mniej. Za to frustracji, stresu i chaosu coraz więcej. I coraz mniej mnie było dla rodziny. 

I tak było do pewnego momentu, aż nie pękłam i powiedziałam sobie: “Dość”. Wówczas zrozumiałam, że przecież sama sobie jestem sterem, żeglarzem, okrętem. I tak oto po kilku turbulencjach powstał blog. 

Swoje doświadczenie i wiedzę przełożyłam na własne życie. Nie bez powodu mówi się, że najciemniej jest pod latarnią.

Tematyka radzenia sobie ze stresem i emocjami, równowagi w życiu, relacji  to moja pasja, poparta wieloletnią nauką praktyczną i teoretyczną(prowadziłam szkolenia w korporacjach). Potrzebowałam sporo czasu, aby zrozumieć, że mogę się dzielić moją wiedzą i pomagać innym w procesie dokonywania zmian na własny sposób. 

Uważam, że sami sobie stawiamy ograniczenia poprzez lęk, kształtowanie nawyków myślowych, brak samoświadomości i wielu innych obaw. A tak naprawdę możemy mieć wszystko, jeśli tylko odważymy się dokonać zmian w nawykach, przekonaniach, sposobie myślenia i postrzeganiu otaczającego Nas świata.

Moim celem jest wyposażyć Cię w odpowiedni kompas i mapę tak, abyś świadomie dotarła(dotarł) płynąc do przodu do swojego portu(spokojnego, spełnionego i szczęśliwego życia).

Pokażę Ci, że też możesz Trzymać Ster swojego życia.